Vzpěračské ohlédnutí

Od roku 2009,se schází parta desetiletých kluků a začala se věnovat vzpírání.

Prvního  úspěchu své činnosti se dočkali v roce 2010,kdy jako mladší žáci , se zůčastnili mistrovství ČR tříčlených družstev.Ani jako jednotlivci ,ziskem
tří bronzových kovů,nezůstali pozadu.Toho roku ,muži startovali ve třetí lize a junioři závodili v ČEZ lize.

Mezi juniory si vedl nejlépe Radek Muller umístěním na třetím místě a současnou reprezentací v nár.týmu juniorů do 17 let.

Rok 2011, přinesl první titul v kategorii  družstev mladších žáků.Toto družstvo TJ  VTŽ Chomutov, završilo svoji úspěšnou sezónu ziskem dvou mistrovských titulů a dvou bronzových kovů na mistrovství ČR.Mladší žáci se zůčastňovali i závodů v zahraničí.V Rakouském Lochenu ,obsazovali přední místa a mezi nimi,Jakub Drnec a Lukáš Kříž ,místa prvá.Dále-v tomto roce,vytvořili Lukáš Kříž a Josef Cicu,nové České rekordy,ve svých kategoriích ml.žáků.

V roce 2012, již tito starší žáci,získali dvě prvá a dvě druhá místa .V družstvech,obsadili v Teplicích druhé místo.

Karlovarským krajem, jsou takto vybíráni každoročně ,na mezinárodní závody v Rakouském Lochenu,kde se pravidelně umisťují na předních příčkách.Zvláště pak, již zmiňovaní Lukáš Kříž,Jakub Drnec a Kryštof Tomeczek.Již jmenovaný Lukáš Kříž byl vybrán a zůčastnil se MS do 15 let  na Slovensku v Košicích.Toho roku se  stal i mistrem ČR do 17 let.Chomutovský,mládežnický kolektiv vzpěračů získal post  -jako,,Družstvo roku"