Trocha historie klubu

V roce 1952 v Chomutově, Maršálek, Engl, Nový a další založili vzpěračský oddíl. Bohužel se po nějaké době rozpadli. Zůstal jen Josef Maršálek, který kolem sebe začal shromažďovat skupinu mladých sportovců.

V roce 1957 se začaly dostavovat první úspěchy. M. Sentenský zvítězil na přeboru republiky (sedmkrát překonal dorostenecký rekord), M. Krejčí rovněž vítězí ve finále. Po nějaké době vzestup upadl, sportovci se rozešli na vojnu a J. Maršálek po odchodu svých svěřenců zanechává sportovní činnosti.

Po delší době se klubu ujal F. Klíma a vytvořil po příchodu sportovců z vojny nový kolektiv, do kterého se vrátil i J. Maršálek. V té době se ujal trenérské činnosti a velmi dobře zformoval družstvo, které posílil bývalý reprezentant Ing.Přibyl, který se vrátil z Prahy a začalo se bojovat o II.ligu.

Rok 1963 končí úspěšně i přesto, že postup do I.ligy nevyšel. Postup klubu utekl o vlásek. Jediná prohra stála klub postup.

Jedna z největších nadějí juniorský přeborník ČSSR a mnohonásobný rekordman F. Filip odchází do Dukly Plzeň.

V roce 1965 se zadařilo a klub postoupil do I.ligy.